Wszyscy to podejrzewali, teraz mamy już potwierdzenie. Na dzisiejszym Nintendo Direct ujawniono, że Grounded oraz Pentiment, czyli gry Microsoftu trafią na Nintendo Switch. Tytuły zadebiutowały już jakiś czas temu na PC oraz Xboksach, a teraz ukażą się także na Switch. Nie jest to w żadnym wypadku zaskoczeniem, bo idealnie wpasowuje się w zmianę strategii Microsoftu w wydawaniu gier, o jakiej mówiło się już od dawna —  Cztery gry Microsoftu pojawią się na platformach konkurencji! Phil Spencer przedstawia zmianę strategii.

Grounded to kooperacyjna strzelanka z pierwszej osoby. W tytule wcielamy się w jedną z postaci, która na swoim podwórku przed domem została dziwnym zbiegiem zdarzeń pomniejszona do rozmiaru mrówki. Gracze muszą wspólnie budować, zbierać surowce oraz oczywiście walczyć, by wyrwać się z pokręconego świata owadów i powrócić do swojej pierwotnej formy (i rozmiaru).

Pentiment z kolei to przygodowa gra z elementami RPG wykonana w perspektywie 2D. Gracz wciela się w Andreasa Malera, wędrującego artysty z Nuremberga, który przez przypadek zostaje zamieszany w sprawę tajemniczych morderstw w Bawarii. Naszym zadaniem będzie oczywiście zbieranie dowodów i rozwikłanie zagadki, co może okazać się niełatwe, szczególnie że tytuł pozwala na ogromną swobodę działania i niewłaściwie przeglądając dowody możemy z łatwością oskarżyć niewłaściwą osobę o plugawy czyn.

Co ciekawe w tym wypadku jednak nic nie mówi się o premierze na konsoli bezpośredniej konkurencji, czyli PlayStation. Oba tytuły miałyby trafić jedynie na Switch, który, choć konsolą do gier oczywiście jest, to zajmuje on swoją niszę, nie walcząc bezpośrednio ani z PS5 ani Xbox Series X. Ostatnio Microsoft mówił jednak o czterech grach, jakie zmierzają na inne platformy, nie o dwóch, więc możliwe, że pozostałe dwa tytuły trafią zarówno na Switch, jak i PS5. Powszechnie mówi się, że będą to rytmiczny Hi-Fi Rush oraz wieloosobowy Sea of Thieves.

Grounded zadebiutuje na Switch już 16 kwietnia, natomiast Pentiment ukaże się już jutro, tj. 22 lutego 2024 roku.