Chociaż gry od PlayStation Studios powinny mieć zagwarantowaną stałą obecność w katalogu subskrypcji PlayStation Plus Extra i Premium, to czasem zdarza się, że wydawca rezygnuje z dostępności w celu zachęcenia gracza do zakupu nowej wersji. Taka sytuacja miała miejsce w zeszłym roku, kiedy to Marvel's Spider-Man zostało usunięte z katalogu w trakcie promocji kontynuacji.

Z ostatnich informacji, które pojawiły się na PlayStation Store, wynika, że taka sytuacja wkrótce się powtórzy. Horizon Zero Dawn Complete Edition będzie dostępne w subskrypcji wyłącznie do 21 maja. Jakiś czas temu pojawiły się plotki dotyczące przygotowywania wersji gry Guerrilla Games do możliwości PlayStation 5. Istnieje możliwość, że usunięcie gry z subskrypcji jest przygotowaniem pod sprzedaż nadchodzącego remastera.

Warto dodać, że kilka lat temu produkcja była dostępna bezpłatnie w ramach akcji Play at Home zachęcających graczy do zostania w domu w trakcie trwania pandemii. Możliwe więc, że spora część z was posiada już grę na stałe. Koniecznie sprawdźcie wasz katalog gier! Zamierzacie próbować ukończyć tytuł przed 21 maja, czy może jednak poczekacie na ewentualny remaster? Podzielcie się waszą decyzją w komentarzach!