Gdy PlayStation ogłosiło ulepszone pakiety PS+, okazało się, że kraje w których obecnie nie ma PS+ nie dostaną pełnej wersji usługi, gdyż nie będą mogli zagrać w gry z PS3, których konsole PS4 i PS5 nie są w stanie emulować, a jedynie odtwarzać z chmury - co działa na tej samej zasadzie, jak do tej pory PS Now. Usługi u nas nie ma, więc i tych gier miało nie być, ale w zamian abonament miał być tańszy.

10
Polecamy

PlayStation Plus Extra i Premium oficjalnie!

Czytaj dalej »

Teraz Sony potwierdza nie tylko dokładną datę premiery usług, ale także informację, że Polacy dostaną opcję gry w chmurze. Usługa ma wystartować najwcześniej w Azji, bo już 23 maja, z kolei ostatnia będzie Europa - od 22 czerwca lipca. W tym samym dniu (dawne) PS Now, czyli granie w chmurze, pojawi się w Polsce, co znaczy, że we wszystkie gry dostępne w tej usłudze, zagramy w ramach PS+ Extra i PS+ Premium (i nie będzie u nas PS+ Deluxe).

Dla przypomnienia:

PS+ Podstawowe:
- gra online, 2-3 darmowe gry co miesiąc, zniżki, DLC na wyłączność, avatary

PS+ Extra:
- dodatkowo 400 gier z PS4 i PS5 do pobrania

PS+ Premium:
- dodatkowo 340 gier z PSX, PS2, PSP i PS3, z czego we wszystkie można pograć w chmurze, a gry z platform innych niż PS3 można też pobrać na dysk i odpalać z niego. Streamować można na PS4, PS5 i PC.
- dodatkowo triale innych gier (w odróżnieniu od demo, można grać w daną grę pewną ilość czasu i nawet zdobywać trofea)

Nie znane są wciąż polskie ceny, ale można strzelać, że PS+ Extra (wraz z PS+ zwykłym) będzie kosztować ok. 420-440zł, a wszystkie 3 pakiety łącznie (PS+ Podstawowe + Extra + Premium) 520 - 540zł. Start usług za 3 miesiące, więc na oficjalne ceny na pewno długo czekać nie będziemy.

Oczywiście, gdy tylko wystartuje nowa oferta, pełen katalog gier będzie dostępny na ps-plus.pl i gameonly.pl .