Do tej pory, w dniu premiery gry w pudełkach dostarczał do domu kurier, albo można było je złapać w markecie z elektroniką (jeśli akurat mamy jakiś blisko - nie każdy mieszka w dużym mieście). Niektóre sklepy wysyłały gry dzień wcześniej, ale ostatnio zdarza się to coraz rzadziej (wewnętrzne umowy z dystrybutorami). Na PlayStation można też zrobić preorder w PS Store, który pozwala pobierać grę już 2-3 dni wcześniej (w tym patcha) i odpalić ją o godzinie 00:01, a więc minutę po przemierze. Wadą tego rozwiązania jest to, że w PS Store gry często są 30-40zł droższe (tak jest i tym razem).


Tym razem jednak po raz pierwszy możemy uzyskać niemal podobny efekt jak przy zakupie cyfrowym, otrzymując grę w pudełku już minutę po północy z paczkomatu. Allegro razem z inPostem i MediaMarkt przygotowało specjalną ofertę dla graczy - wystarczy zamówić grę w serwisie Allegro (w tym miejscu ) za 249zł, a inPost zobowiązuje się dostarczyć ją do waszego paczkomatu przed czasem i wysłać kod na otwarcie skrzynki minutę po północy. Oferta jest dostępna jedynie dla posiadaczy pakietu Smart!, oferującego darmową dostawę (który i tak opłaca się w tej sytuacji kupić nawet na miesiąc, bo kosztuje tyle ile wysyłka bez niego). Grę należy zamówić przed godziną 15:00 13 lipca (poniedziałek), aby zamówienia zdążyły w czwartek dojechać do paczkomatów i czekały na was już w piątek. Za wysyłkę nie będzie odpowiadać MediaMarkt, chociaż to z ich konta kupujemy grę, jeśli więc macie awersję do tej firmy z jakiegoś powodu to warto dać szansę, gdyż wygląda, że są oni tym razem jedynie pośrednikiem.

Czy to się opłaca?


Patrząc na nasz radar cenowy, Ghost of Tsushima tylko w jednym sklepie kosztuje 239zł, w pozostałych cena jest podobna jak na Allegro - 248, 249 lub 259zł. Jeśli więc macie parcie na grę, albo po prostu chcecie raz spróbować takiej metody wysyłki - może warto dać porwać się szaleństwu.

Mam nadzieję, że to nie ostatnia taka okazja. Bardzo chętnie zobaczył bym podobną ofertę z okazji premiery next-genów. Odebrać swoją konsolę o 0:01 zamiast bić się rano pod sklepem (lub odebrać preorder i uważać na złodziei)? Ja bym się na pewno skusił.

Premiera Ghost of Tsushima[b] (lub jak kto woli Ducha z Cuszimy) [b]już 17 lipca.