O Lego Mario którego premiera 1 sierpnia pisałem już kilka razy, ale dzisiejsza porcja to chyba największe rozszerzenie całości (i już ostateczna lista, na jakiś czas). Dostaliśmy aż 11 nowych zestawów, o które można rozszerzyć ten podstawowy, budując krainy dla Mario w których można zdobywać na różne sposoby punkty. Przypomnę, że w przechodzeniu naszych własnych etapów wąsaczowi pomagać będą Bluetooth, akcelerometr, żyroskop, czytnik NFC, ekrany LDC i głośnik.

Najmniejszy i najtańszy zestaw (w ogóle spośród wszystkich Lego) będzie zestaw postaci, za zaledwie 16,99zł, który zawiera nie tylko charakterystycznych przeciwników z gier o Mario, ale też sporą ilość klocków-kodów (zapewne działają jak naklejki dla NFC).

Z kolei najdroższym zestawem jest Walka w zamku Bowsera czyli słynna już bitwa po której Mario dowiaduje się, że jego księżniczka jest w innym zamku (w tym wypadku raczej w innym zestawie Lego...). Cena - 479,99zł to już zdecydowanie grubszy kaliber. Za taką cenę Bowser/Koopa powinien być równie interaktywny jak Mario, ale z drugiej strony jak na 1010 klocków robi wrażenie i samo zbudowanie to kilka godzin zabawy.

Pozostałe zestawy (każdy oferuje inną mini-grę) prezentują się tak:

Custom image
Custom image
Custom image

Pełną listę znajdziecie na stronie https://www.lego.com/pl-pl/themes/super-mario . Kupujecie? Ja na pewno skuszę się na zestaw startowy + zestaw postaci i nie zapomnę napisać recenzji.

Klocki w akcji: