W trakcie Future of Gaming pokazano jednak PlayStation 5. Konsola wygląda nieco inaczej niż zapowiadały wszelkie "wycieki", stoi pionowo (jak Xbox Series X) i przypomina raczej nawilżacz powietrza albo ogromny router, czy nawet... wieżowce z Dubaju.


Konsola będzie dostępna w wersji tradycyjnej z napędem Blu Ray, jak i Digital Only czyli bez napędu płytowego- co gwarantuje, że druga wersja powinna być nieco tańsza (stawiam na 50$, czyli 150-200zł), ale nie pozwoli nam na odpalanie gier pudełkowych. Nie jest to nowy ruch, bowiem w takiej wersji sprzedawany jest już Xbox One S. Ciekawe, czy posiadacze tej wersji dostaną jeszcze jakiś bonus, za brak możliwości odsprzedaży pudełek.
Do konsoli będą też dostępne nowa biała kamera, nowe białe słuchawki oraz biały pilot do oglądania filmów (do wersji Digital Only chyba się nie przyda... no chyba, że można będzie pobierać filmy w 4K na dysk).

Data premiery oraz cena pozostają na tę chwilę nieznane i spodziewać się ich powinniśmy w drugiej połowie lata, gdy ruszą preordery.

Konsola dostanie też opcję poziomego ustawienia - być może obie wersje korzystają z tej samej podstawki: