Dziś mija okrągła rocznica 5 lat od premiery PS VR, które z jednej strony rynku nie zwojowało i pewnie kurzy się u niektórych w domach, z drugiej strony, pośród okularów VR i tak chyba miało najlepszy sukces komercyjny. Oficjalnie wiemy, że w 2018 roku sprzedano 3 miliony gogli, więc szacunkowo do tej pory sprzedano ich 4.5-5 milionów.

Mimo jednak, że PlayStation w ostatnich miesiącach jakoś nieszczególnie promuje sprzęt i gdzieś tam pomiędzy wierszami wspomina o PS VR 2 (a raczej o tym, że na kolejnych State of Play nie zaprezentuje sprzętu), to raz na jakiś czas przypomina sobie o sprzęcie - i tak chociażby w tym roku, dostaliśmy w ramach akcji #PlayAtHome kilka tytułów VR za darmo.

4
Polecamy

10 kolejnych darmowych gier w #PlayAtHome

Czytaj dalej »

Wygląda na to, że przyjęły się one nie tylko u graczy, ale i u deweloperów (którzy na pewno dostali za to jakąś kompensację pieniężną) - bowiem Japończycy potwierdzili, że podobna oferta powróci. Od listopada każego miesiąca PS VR ma dostać aż 3 darmowe gry, dodatkowo do 3 gier (2 na PS4 i jednej na PS5) - co razem da nam 6 darmowych tytyłów.

Przy okazji poznaliśmy też listę najchętniej ogrywanych tytułów i o ile obecność VR Worlds na tej liście to nic nadzwyczajnego (grę dodawano do zestawów z PS VR), o tyle RecRoom+ (o którym słyszę pierwszy raz), czy Skyrim to zaskoczenia.

Listę 3 pierwszych gier VR poznamy 27 października o 17:30, wraz z prezentacją listopadowej listy gier na PS+. Zapraszam oczywiście do sprawdzenia gameonly.pl lub ps-plus.pl w tym terminie, gdzie tytuły pojawią się od razu po ich ogłoszeniu.

Jest z czego wybierać, bowiem na PS VR ukazało się już podobno ponad 500 tytułów.

Przypomnę, że dzięki przejściówce PS VR zadziałają także na PS5.